co w trawie piszczy?
STRONA GŁÓWNA | O KONKURSIE | REGULAMIN | DO POBRANIA | MATERIAŁY | PRACE KONKURSOWE | FAQ | LINKI | O ŹRÓDŁACH

 

W dziką stronę – terenowe szkolenie dla nauczycieli z okazji Dnia Pustej Klasy

Drodzy nauczyciele i nauczycielki zbliża się tegoroczny Dzień Pustej Klasy! Z tej okazji zapraszamy Was na 3-godzinne bezpłatne warsztaty, podczas których zaprezentujemy ciekawe, aktywizujące formy edukacji w terenie. Warsztaty odbędą się 18 kwietnia 2018, w godzinach 15:00-18:00 w łódzkim Lesie Łagiewnickim.

Co będziemy robić?
Podczas warsztatów podzielimy się naszymi doświadczeniami w planowaniu i organizowaniu warsztatów w terenie. Wspólnie poszukamy inspiracji do tworzenia zajęć przyrodniczych w naturze. To w niej będziemy szukać pytań i odpowiedzi, a nawet materiałów dydaktycznych. Zaprezentujemy pomysły, które nie wymagają posiadania masy dodatkowych pomocy – wszystko co jest potrzebne żeby zaplanować ciekawe zajęcia jest w lesie. Pokażemy także różne wersje ćwiczeń, dostosowane do różnych grup wiekowych.

Dzień Pustej Klasy – o co chodzi?
Dzień Pustej Klasy to wyjątkowe święto. To święto edukacji terenowej – czas na poznawanie otaczającego nas świata, na przyjrzenie się przyrodzie, na wspólne doświadczanie kontaktu z nią. To także okazja do spędzenia z Waszymi uczniami dnia pełnego luzu, bez pośpiechu, dnia wypełnionego czasem na nawiązywanie relacji oraz wspólnej zabawy. Niezależnie od wieku Waszych uczniów wspólne spędzenie tego dnia poza szkolnymi murami może być dla Was ciekawą przygodą.
Więcej informacji o Dniu Pustej klasy znajdziecie na naszej stronie: dzienpustejklasy.pl

Dla kogo są warsztaty?
Warsztaty skierowane są do wszystkich nauczycieli/ek, niezależnie od nauczanego przez Was przedmiotu oraz etapu edukacyjnego. Podczas warsztatów pokażemy ćwiczenia do wykorzystania, których nie trzeba być przyrodnikiem. Zapraszamy zarówno nauczycieli, którzy nie brali jeszcze udziału w Dniu Pustej klasy i chcieliby dowiedzieć się o co w nim chodzi, a także nauczycieli, którzy już brali udział w ubiegłorocznych akcjach i szukają inspiracji do wykorzystania w tym roku.

Jak się zapisać?
W celu zgłoszenia się na szkolenie proszę uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji: e-mail: anna.chomczynska@zrodla.org.pl, tel.: 519 326 986

Tu znajdziesz formularz zgłoszeniowy

Gdzie:
Las Łagiewnicki w Łodzi, spotykamy się na parkingu Kaloryfer przy ulicy Wycieczkowej – w południowej części parkingu jest miejsce z ławkami ustawionymi w okrąg – tam będziemy na Państwa czekać. Niedaleko miejsca spotkania jest przystanek autobusu 61 (przystanek Wycieczkowa – Wiewiórcza).

Kiedy:
18 kwietnia 2018 r. godz. 15:00 – 18:00

Co należy zabrać?
- pozytywne nastawienie,
- wygodne buty do chodzenia po lesie,
- ubranie odpowiednie do pogody i pobytu w lesie,
- a jeśli będzie zimno to również rękawiczki i termos z ciepłą herbatą.

Podziękowania
Organizacja szkolenia jest możliwa dzięki Annie Komorowskiej, założycielce Pracowni K oraz czytelnikom książki "Ścieżka bosych stóp". Część dochodu ze sprzedaży książki autorka przekazała Źródłom. Wspólnie ustaliliśmy, że najlepiej będzie przeznaczyć je na promocję edukacji przyrodniczej w terenie. O tym dlaczego edukacja przyrodnicza i zabawy w przyrodzie są ważne możesz przeczytać na blogu Anny Komorowskiej a później spotkać się z nami w lesie. Do zobaczenia!

Wróć | Przejdź na stronę główną

 
 
.
 
DRUGIE DNO H20

logo konkursu

Witamy na stronie konkursu ”DRUGIE DNO H2O… czyli woda w moim mieście”, którego tematyką są miejskie ekosystemy wodne i wodo-zależne, takie jak małe rzeki, jeziora, starorzecza, stawy, mokradła, w tym łęgi i olsy. Jest on skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (klas IV – VI), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem konkursowym jest wykonanie reportażu z elementami fotoreportażu.

 

logo źródła
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
oddział w Warszawie

Warszawa 04-028, Al. St. Zjednoczonych 53
kom. 519 326 983, fax 22 300 13 59
e-mail: warszawa@zrodla.org
www.zrodla.org
logo NFOSiGW
Projekt dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej
Konkurs został objęty
honorowym patronatem:Ministerstwo Środowiska

Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska
Głównego Konserwatora Przyrody
Pana Janusza Zaleskiego


Prezydent m.st. Warszawy
Prezydenta m.st. Warszawy
Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz


Mazowiecki Kurator Oświaty

Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Pana Karola Semika


Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2018 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Autorką zdjęcia użytego w winiecie jest Julia Dobrzańska